350Wp sestava Victron Energy caravan,"ND"

152919_102.jpg?1704379103_1
(0x)
Optimálně navržený systém za výhodnou cenu, prvotřídní komponenty Victron Energy, solární panely o celkovém výkonu 350 Wp
Záruka
24 měsíců
Kód
NS-011
EAN
9400000001459
Hmotnost
20 kg
Dostupnost
skladem 2 ks
Běžná cena
9 329,00 Kč s DPH/ks
Ušetříte
880,00 Kč s DPH
Naše cena s DPH
8 449,00 Kč/ks
ks

Popis

Nechcete platit vysoké poplatky za elektrickou přípojku v kempu, nebo potřebujete energii kdykoliv a kdekoliv mimo civilizaci? Využijte zcela jednoduše solární energii pro nabíjení palubní baterie ve Vašem karavanu/obytném vozu.
 
Nabízíme Vám, za výhodnou cenu zakoupení optimálně navrženého solárního systému 350 Wp pro karavany a obytné vozy s 5ti letou zárukou na solární panely a solární regulátor. Tento systém pracuje s napětím baterie 12V. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší nabídky.
 
Solární systém obsahuje tyto komponenty – rozklikněte jednotlivé odkazy a získáte více informací o technických parametrech, rozměrech a váze:
1x Sada kabelů 6mm2 vč. nalisovaných konektorů MC4 - délka 7m
1x Slučovací konektror MC4-pár
1x Pojistný odpínač baterie + 2x pojistka 50A
Tato sestava neobsahuje baterii. Pokud v karavanu palubní baterii nemáte, doporučujeme zvolit baterii uzavřeného typu AGM, GEL, nebo LiFePo solární baterie.
Nechcete platit vysoké poplatky za elektrickou přípojku v kempu, nebo potřebujete energii kdykoliv a kdekoliv mimo civilizaci? Využijte zcela jednoduše solární energii pro nabíjení palubní baterie ve Vašem karavanu/obytném vozu.
 
Nabízíme Vám, za výhodnou cenu zakoupení optimálně navrženého solárního systému 350 Wp pro karavany a obytné vozy s 5ti letou zárukou na solární panely a solární regulátor. Tento systém pracuje s napětím baterie 12V. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší nabídky.
 
Kolik energie dokáže průměrně vyrobit tento solární systém 350Wp při optimálním oslunění v ČR?
jaro cca 882 Wh/den
léto cca 1216 Wh/den
podzim cca 882 Wh/den
 
Solární regulátor Victron Energy LCD&USB 30A se stará o zcela bezobslužný chod toho systému, má přehledný integrovaný LCD displej. Ten Vám poskytne zajímavé informace o chodu celého systému. Přímo na čelní straně solárního regulátoru naleznete také dva USB výstupy vhodné např. pro nabíjení mobilních telefonů. Po instalaci vyberete jeden ze čtyř přednastavených typů baterie: AGM, GEL, kapalinová nebo LiFePO4
 
Sestava obsahuje sadu dvou kabelů 7m dlouhých. Na koncích kabelů jsou nalisovány konektory MC4 sloužící pro připojení k solárnímu panelu. Část kabelu využijete i pro propojení solárního regulátoru a baterie – na tento kabel pouze nainstalujete pojistný odpojovač co nejblíže k baterii dle schématu. Instalující elektrikář dovybaví konce kabelů vedoucích do solárního regulátoru dutinkami. U baterie kabel zakončí vhodnými oky, dle typu baterie.
Jak vybrat správný solární systém?
Spotřebu jednotlivých přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech vynásobíme počtem hodin předpokládaného provozu za den. Výsledkem bude celková potřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než uvedené hodnoty pro jednotlivé roční období, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém.
zima cca 182 Wh/den

Doplňující informace k produktu



Solární moduly se na střechu lepí nejlépe lepidlem Sikaflex 252, který se prodává v sadě pro lepení včetně přípravku na čištění a přípravu plochy. Spoj je velmi spolehlivý a jeho účinnost poznáte už při lepení. Jediná díry do střechy se dělá pro kabel, doporučuje se použití průchodky spolu s kabelovým šroubením. Regulátor se umisťuje na vhodné místo do interiéru.

Pro nákup je potřeba spočítat celkovou spotřebu spotřebičů, vynásobit dobou provozu za den. Pro zjednodušení můžeme vydělit napětím 12V a vyjde spotřeba v Ampérech. Běžný polykrystalický solární panel v letním období dodá 6-7A na metr čtverečný za hodinu. Bereme v úvahu, jestli je vozidlo v garáži, nebo venku, jestli bude mít čas doplnit energii během týdne při víkendových cestách apod, případně jestli nepožadujeme výkon 7 dní v týdnu.
Amorfní článek je křemík v tenké vrstvě nanesen na sklo nebo fólii. Účinnost amorfních článků je 8-9%. Pro dosažení daného výkonu je potřeba 2,5x větší plochy, než kolik by bylo potřeba při použití mono nebo polykrystalických článků. Polykrystalická buňka je modře zbarvená ve tvaru čtverce. Monokrystalická buňka je černá ve tvaru osmiúhelníku. Monokrystalické buňky jsou více účinné než polykrystalické, ale využití plochy modulu není vzhledem k tvaru tak dokonalé - v konečném výsledku jsou oba typy modulů výkonově obdobné. Účinnost polykrystalických modulů je 12-14%. Účinnost monokrystalických modulů je 12-16%. Z toho plyne, že při volbě mezi mono a polykrystalem není pro uživatele podstatný konstrukční rozdíl. CIS mají jinou stavbu buněk, místo klasických čtverců mají pásovou strukturu, čímž je zajištěn stabilní výkon i při částečném zastínění, např. satelitem, střechou stromy atd.
Solární panely jsou určeny k dobíjení akumulátoru přes vhodný regulátor. Ten má zejména zabránit přebití nebo vybití akumulátoru. Regulátory se liší podle komfortu, například pro jeden nebo více akumulátorů, pro jeden nebo více modulů, případně s měřením nabíjení, palubního napětí, nebo dokonce měřením kapacity akumulátoru. Čím větší jsou nároky na využití a spolehlivost, tím větší pozornost věnujeme výběru regulátoru. Výhodou je koupit kompletní set včetně kabelů, v jednom balení je vše, co je pro montáž potřeba.

Parametry

Parametry produktu  350Wp sestava Victron Energy caravan,"ND"

Hmotnost (Kg)
24.500000
Hloubka
30
Šířka
148.5
Výška
66.8

Soubory ke stažení

Odkazy a videa

Komentáře

Hodnocení

0

Hodnotilo 0 uživatelů

5
4
3
2
1

Články

Výrobce